در حال بارگذاری ...
 • حضور هنرمندان 10 کشور جهان در جشنواره بین المللی نمایش‌های خیابانی «تبریزیم»

  دبیر پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم از حضور هنرمندان ۱۰ کشور جهان برای حضور در این رویداد فرهنگی و هنری خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، یعقوب صدیق جمالی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه برنامه‌های نمایشی این جشنواره در بازه‌ زمانی مختلف برگزار خواهد شد گفت: افتتاح جشنواره بین المللی نمایش های خیابانی تبریزیم همزمان با راه اندازی کاروانال فرهنگی هنری از 20 دیماه جاری در سطح شهر تبریز آغاز و اردیبهشت ماه سال آینده با معرفی آثار برتر به پایان خواهد رسید.

  وی یادآور شد: با ۱۰ کشور از جمله فرانسه، آلمان، آذربایجان، عراق، گرجستان، ارمنستان، روسیه، اوکراین و بلاروس رایزنی کرده‌ایم که هر کدام از این کشورها یک تا دو نمایش در تبریز اجرا می کنند.

  یعقوب صدیق جمالی ۱۶ فروردین ماه را آغاز اجرای عمومی و مسابقه‌ای جشنواره اعلام کرد و افزود: برنامه‌ها در پارک‌ها، مجتمع‌های عمومی و مسکونی برگزار خواهد شد.

  دبیر پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم با دعوت از کارگردانان جوان و تازه کار برای شرکت در این جشنواره، از اختصاص بخش کار اولی ها در جشنواره خبر داد و گفت: دهم اردیبهشت ماه سال آینده جشنواره با معرفی آثار و نفرات برگزیده به کار خود پایان می دهد.

  مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز نیز در این نشست، گفت: جشنواره تبریزیم از چهار سال گذشته رویداد بزرگ فرهنگی در تبریز بود که امسال تنها تفاوت این جشنواره برگزاری آن به صورت بین‌المللی است.

  حسین آذرنیا با بیان اینکه کارناوال شهری این جشنواره به صورت باشکوه در بیستم دی ماه افتتاح و تا نیمه شعبان ادامه دارد، از نگاه ویژه به قیام 29 بهمن تبریز در این جشنواره خبر داد و افزود: با توجه به اینکه قیام ۲۹ بهمن امسال چهلمین سال خود را می گذراند، از این رو نگاه ویژه به قیام ۲۹ بهمن و دهه فجر و ایام فاطمیه در نمایش‌ها خواهیم داشت.

  وی با تاکید بر اینکه باید هر شهروند نقش خود از جشنواره تبریزیم را بداند،خاطر نشان کرد: در طول چند ماه گذشته،ادوار جشنواره سال‌های گذشته برای رفع ایرادات مورد مطالعه قرار گرفت تا یک جشنواره‌ای متناسب با نام تبریز برگزار کنیم.

  آذرنیا با اشاره به اینکه خبرنگاران به عنوان فرهیختگان جامعه در هر زمانی مسئولان را مورد مطالبه قرار داه‌اند، اظهار کرد: هیچ‌گاه کارها و اقدامات به نام یک شخص ثبت نمی‌شود بلکه به اسم خود شهر ثبت و در یادها می‌ماند.

  وی با اشاره به اینکه در دهه‌های اخیر کارهای فرهنگی در تبریز رواج یافته و شهرداری با یک سری اقدامات و رویدادهای انجام شده، کارهای فرهنگی را در شهر رواج داده‌ است، افزود: برگزاری جشنواره نمایش‌های خیابانی و فضای باز 'تبریزیم' در تلطیف فضای جامعه نقش موثری خواهد داشت؛ زیرا ما زمانی را دیده‌ایم که عکاس به راحتی نمی‌توانست از سطح شهر عکس بگیرد.

  مسئول کمیته خبر و اطلاع رسانی جشنواره ضمن قدردانی از حضور مسئولانه خبرنگاران، عکاس های خبری و همکاران رسانه های شهر، گفت: اثربخشی فعالیت های صورت گرفته در این جشنواره با همراهی اهالی رسانه ممکن می شود.

  مهرداد خوشکار مقدم افزود: حضور دلسوزان و علاقه مندان به فعالیتهای فرهنگی و هنری در عرصه فعالیتهای خبری و اطلاع رسانی، موجب آگاهی مردم و زمینه ساز مشارکت هر چه بیشتر در این رویداد خواهد بود.

  مقدم ابراز امیدواری نمود تا خاتمه جشنواره در اردیبهشت سال آینده و همزمان با سال ۲۰۱۸، شاهد حضور گسترده اهالی رسانه، رسانه های مکتوب و دیجیتال شهرمان در پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم باشیم.

  گفتنی است پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم در بخشهای مختلف و متنوع برای جلب مشارکت و حضور اقشار مختلف هنرمندان همزمان با سال ۲۰۱۸ برگزار می شود.
  مطالب مرتبط

  دبیر جشنواره ارس خبر داد

هیات انتخاب ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس معرفی شدند
  دبیر جشنواره ارس خبر داد

  هیات انتخاب ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس معرفی شدند

  دبیر ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس، داوران بخش انتخاب و دبیر اجرایی این دوره از جشنواره را معرفی کرد. ابراهیم نصیری، دبیر ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس گفت: ایوب آقاخانی، اتابک نادری و فرزاد تقی لر، به عنوان اعضای هیات بازبینی و رامین راستی بعنوان ...

  |

  از طرف دبیر خانه

فراخوان ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس منتشر شد
  از طرف دبیر خانه

  فراخوان ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس منتشر شد

  معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با انتشار فراخوان، ششمین دوره جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس را با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام نوروز باستانی ایرانیان و همزمان با روز جهانی تئاتر برگزار می‌کند.

  |

  نظرات کاربران