در حال بارگذاری ...
 • «می‌خواستم اسب باشم» در تبریز به صحنه می رود

  نمایش می‌خواستم اسب باشم نوشته ی محمد چرمشیر به کارگردانی سیامک افسایی در تبریز به صحنه می رود.

  به گزارش روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، در نمایش مذکور بازیگرانی چون: سعیده حامد ، عاطفه خیاط ناصری ، نادیا پشمچی و مهتاب ملک مهر به ایفای نقش می‌پردازند.

  «می‌خواستم اسب باشم» به کارگردانی سیامک افسایی به عنوان یکی از آثار تحسین شده جشنواره امسال تئاتر استانی جوایزی به خود اختصاص داد.

  این نمایش قرار است از یکم تا پانزده آبان ماه جاری همه روزه راس ساعت 20 در مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن موسسه بین المللی الف برای عموم به اجرا درآید.

  نمایش‌ "می‌خواستم اسب باشم" بازخوانی و برگرفته از رمان "خاطرات یک دختر جوان" نوشته‌ی "آن فرانک" است.

  در این اثر، چند شخصیت که زندانی نازی‌ها هستند و در بیرون، کوره‌های آدم‌سوزی برپاست، با یک‌دیگر بر سر مساله‌ی زندگی، مذهب، خدا، هیتلر و قدرت برتر سخن می‌گویند و در این میان، دغدغه‌ها، آرزوها، ناراحتی‌ها، ترس‌ها و رنج‌های خود را مطرح می‌سازند.

  محمد چرم شیر متولد ۱۳۳۹ تهران، دانش آموخته رشته ادبیات نمایشی از نمایشنامه نویسان مطرح ایران به شمار می آید.

  وی بیش از 100 نمایشنامه نوشته و آثارش به زبان های انگلیسی آلمانی و فرانسوی ترجمه و در کشورهای ایران، آلمان، انگلستان، فرانسه، ایتالیا و آمریکا اجرا شده اند.
  مطالب مرتبط

  طی نشستی در محل حوزه هنری آذربایجان شرقی

از پوستر نمایش « روزهای بی قوام » رونمایی شد
  طی نشستی در محل حوزه هنری آذربایجان شرقی

  از پوستر نمایش « روزهای بی قوام » رونمایی شد

  « نمایش روزهای بی‌قوام» به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی شنبه هفته آینده همزمان با سایر شهرهای کشور در تبریز نیز به روی صحنه می‌رود. نمایش «روزهای بی‌قوام» از سوی مرکز هنرهای نمایش حوزه هنری به گروه‌های مختلف در همه استان‌ها سپرده شده که این نمایش در آذربایجان‌شرقی توسط ...

  |

  نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

تقابل جنایت و عشق در « آسمان روزهای برفی»
  نقدی بر آثار سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی

  تقابل جنایت و عشق در « آسمان روزهای برفی»

  نمایش « آسمان روزهای برفی» به نویسندگی محمد چرم شیر و کارگردانی سیامک افسایی و بازی وی و محدثه حیرت در قالب سی امین جشنواره تئاتر استان آذربایجانشرقی به اجرا در آمد.

  |

  نظرات کاربران