در حال بارگذاری ...
 • اجرای «اتابک پارکینین تراژدیسی» در شهرهای مختلف ترکیه

  در نشست مشترک عوامل و بازیگران نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» با رضا باغبان کندری، سرکنسول جمهور اسلامی ایران در ترابوزان ترکیه جوانب مختلف اجرای این نمایش در شهرهی مختلف ترکیه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

  به گزارش انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، در نشست مشترک عوامل و بازیگران نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» با رضا باغبان کندری، سرکنسول جمهور اسلامی ایران در ترابوزان ترکیه پیشنهاد برگزاری هفته فرهنگی در شهرهای مختلف ترکیه مطرح شده و مورد موافقت ضمنی قرار گرفت.

  براین اساس پیشنهاد اجرای نمایشهای صحنه ای و خیابانی نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»، به مناسبت برگزاری رویداد تبریز ۲۰۱۸ و معرفی فرهنگ و تاریخ و پتانسیلهای گردشگری این کهنشهر از طرف گروه تئاتر آینا مطرح و تشریح شد.

  رضا باغبان کندری، سرکنسول جمهور اسلامی ایران در ترابوزان ترکیه، ضمن استقبال از اجرای نمایش اتابک پارکینین تراژدیسی بطور ویژه از شرکت هافمن تشکر کرد که موجب رقم خوردن این رویداد بزرگ فرهنگی شده و تاکید کرد: حمایت بخش خصوصی در عرصه هنری کشور، انتقال فرهنگ کهن ایران اسلامی به خارج از مرزها و نفوذ در میان ملل دنیا بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

  کندوری که پیش از این فیلم نمایش را دیده و پیگیر اخبار مرتبط بوده، ضمن ابراز رضایت از اجرای نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» اظهار امیدواری کرد: این اجرا دوام یافته و نمایش اتابک به عنوان اثری فاخر و دارای فرهنگ فولکلور منطقه، در شهرهای ترکیه و کشورهای منطقه اجرا شود.

  سرکنسول جمهور اسلامی ایران در ترابوزان ترکیه خاطرنشان کرد: سعی می کنیم بسترهای لازم را مهیا کنیم تا این اجراها در راستای معرفی فرهنگ و تمدن دیرین مردم ایران به ملل مختلف دنیا دوام یابد.
  مطالب مرتبط

  اتابک پارکینین تراژدیسی عازم ترکیه شد  اجرای داستان آخرین لحظات زندگی ستارخان همزمان با سالروز تولدش

  اتابک پارکینین تراژدیسی عازم ترکیه شد / اجرای داستان آخرین لحظات زندگی ستارخان همزمان با سالروز تولدش

  نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در نهمین فستیوال بین المللی روزهای هنر ترابزون حضور یافته و قرار است همزمان با ایام تولد سردار ملی در این شهر به اجرا درآید.

  |

  کارگردان نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»:

جشنواره بیست و نهم کارشناسی و علمی برگزار شد
  کارگردان نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»:

  جشنواره بیست و نهم کارشناسی و علمی برگزار شد

  کارگردان نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» گفت: بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی با اجرای برنامه های مختلف کارشناسی شده نقد و بررسی، همکاری دانشگاه، حضور پیشکسوتان و چندین برنامه متنوع حاشیه ای بسیار علمی و آموزنده تر برگزار شد.

  |

  حضور نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» از تبریز در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره کرمانشاه

  حضور نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» از تبریز در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره کرمانشاه

  نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»(تراژدی پارک اتابک) نوشته سید مرتضی هاشمپور و به کارگردانی سیروس مصطفی کاری از گروه تئاتر آینا اثر مورد حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی پس از اجراهای موفق در بهمن و اسفندماه 1395 و اردیبهشت ماه 1396 موفق به حضور در بیست و پنجمین ...

  |

  یادداشتی بر نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»

جای خالی نمایشنامه های فولکلور در تبریز
  یادداشتی بر نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»

  جای خالی نمایشنامه های فولکلور در تبریز

  نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» روایتی نو و خلاق از واپسین لحظات زندگی ستار خان در پارک اتابک تهران به زبان ترکی آذربایجانی است. در تبریز، هنوز هم جای خالی نمایش‌نامه‌های متناسب با فولکلور و فرهنگ بومی منطقه و بویژه تاریخ و هویت آن بشدت احساس می‌شود.

  |

  نظرات کاربران