در حال بارگذاری ...
 • جشنواره نمایش های خیابانی تبریز، گامی در راستای همکاری تئاتر و توسعه شهری

  مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز اظهار داشت: با انتشار فراخوان پنجمین جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم، گامی در راستای همراهی هرچه بیشتر هنرهای نمایشی و توسعه شهری برداشته شده است.

  به گزارش انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، حسین آذرنیا در این رابطه گفت: چهار دوره برگزاری موفق جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم، اشتیاق هنرمندان و همچنین فعالان شهری را برای برگزاری دوره دیگری از این جشنواره در پی داشته است.

  به گفته وی، بر همین اساس پنجمین جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم با هدف بهره مندی از توان و همراهی هنرمندان عرصه نمایش در نمایاندن ویژگیهای زندگی شهری و شهروند موفق برگزار می شود.

  مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز افزود: این دوره از جشنواره در چهار بخش مسابقه، مهمان، کار اولی ها و خادمین شهر طراحی شده و پس از دریافت آثار و بررسی اولیه، بخش نهایی آن در شهر تبریز برگزار می‌شود.

  وی تصریح کرد: ادوار پیشین این جشنواره یادآور تلاش های موثر هنرمندان برای طرح معضلات و مسائل مهم شهری و شهروندی به زبان هنر بود و ثمرات بسیاری از این تلاش عاید شهر شد.

  آذرنیا با اشاره به نزدیکی مناسبت مهم تبریز ۲۰۱۸ ابراز امیدواری نمود پنجمین جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم نیز با حضور پرشور هنرمندان استان و کشور راوی صادقی برای مسائل شهروندی بوده و زمینه ساز بهبود زندگی شهری را از طریق آموزشهای غیرمستقیم فراهم نماید.

  گفتنی است بخش نهایی و رقابت میدانی پنجمین جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم از ۱۱ تا ۱۵ دی ماه سالجاری به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران