در حال بارگذاری ...
 • نیکوخصلت:

  برای پیشرفت فرهنگ و هنر نباید چشم به دولت داشت

  عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز اظهار داشت: نقطه ضعف حوزه فرهنگ و هنر این است که چشم به دولت داشته و در این مسیر آسیب های بسیاری دیده است.

  به گزارش روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی، سعید نیکوخصلت شامگاه شنبه در آئین افتتاح انجمن دانش آموخته های تئاتر تبریز در خانه هنرمندان تبریز افزود: راه اندازی تشکل های مردمی نظیر این مجموعه، حرکت از طرف اهالی فرهنگ و هنر برای قطع وابستگی و استقلال خواهد بود.

  وی با اشاره به برخی سیاست های نادرست سالهای گذشته در محدود کردن برخی حوزه های اجتماعی گفت: متاسفانه حوزه ی فرهنگ و هنر ایران از "سیاست" آسیب های بسیاری دیده که تئاتر و هنرهای نمایشی هم از آن مستثنی نیست.

  نیکوخصلت مشکل اغلب حوزه های اجتماعی و فرهنگی را نبود فلسفه و دیدگاه عملی خواند و افزود: برای موفقیت در یک عرصه، باید فاصله بین رویا و واقعیت کوتاه باشد تا بتوان به افق های ترسیم شده رسید.

  وی یادآور شد: در کشورهای دیگر، انسان هر فکری کرده و قابلیت اجرایی داشته اتفاق افتاده اما اینجا بین رویا تا واقعیت ارتباط معناداری وجود نداشته است.

  نیکوخصلت با بیان اینکه در کشور ما ایده ها در بطن خفه می شود و تنها بخشی از آنها جان سالم به در می کند تاکید کرد: وظیفه ی ارگان های دولتی و نهادهای عمومی نظیر شهرداری و شورای شهر، ایجاد بستر های مناسب برای عملی شدن ایده هایی است که توسط خود اهالی فن ارائه و به منصه ظهور می رسند.

  وی ادامه داد: بزرگترین رقیب هر سیستم خودش است و باید برای تغییر مزاج مردم و مسوولان در حوزه فرهنگ و هنر تلاش کرد.

  نیکوخصلت اظهار داشت: شورای شهر و کمیسیون فرهنگی به دنبال روش هایی است که حوزه ی فرهنگ و هنر را توانمند سازد تا نقش فعال تری در مسایل اجتماعی ایفا نمایند لذا در این راه آماده ی دریافت پیشنهادات تشکل های مردمی در این عرصه هستیم.
  نظرات کاربران